Saçlarım acele yağlanıyor, yağlı saçlar için ne yapmalıyım, hangi maskeyi uygulayıp yağlı saçlardan kurtulmalıyım? Diyorsanız, İşte televizyon ekranlarından tanıdığımız Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan saç yağlanmasına kati çözüm yağlı saçlar için maske tarifleri;

Sual: Saçlarım fazla yağlı, birçok mahsul kullandım ama değişen bir şey olmadı. Yağlı saçlardan kurtulmak için evde yapabileceğim basit bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir kahve fincanı elma sirkesi, bir tatlı kaşığı kekik suyu ve bir çay kaşığı tuzu bir su bardağında karıştın. Saçınızı yıkadıktan sora saç diplerine sürün. İki saat ılık havlu sarıp bekleyin. Ardından durulayın. Bu işlemi haftada bir tekrarlayın.)

Sual: Saçlarım fazla yağlı. Sabah yıkıyorum, işe gidiyorum, iki saatte yağlanıyor. Bu konuda ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Kremli şampuanları kullanmayın. Baharatlı yiyeceklerden ırak durun. Bitkisel şampuanları tercih edin. Verdiğim karışımı iyice karıştırıp ilk haftada iki gün, sonraki haftalarda birer gün olmak üzere saç diplerinize uygulayın;  Bir fincan elma sirkesi, bir çay kaşığı deniz tuzu, bir çay kaşığı limon yağı)

Sual: Saçlarım acele yağlanıyor. Bu nedenle devamlı pis gibi görünüyorlar ve bu vaziyet beni fazla rahatsız ediyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1’er tutam aynısefa çiçeği ve kantaron otunu üzerini kaplayacak kadar ispirtoyla karıştırın. Bu karışımı 2 hafta beklettikten sonra süzün. Ardından da saç diplerinize pamukla fazla az sürün. 10 dakika bekletip saçlarınızı yıkayın. Cildinizin bu karışıma alerjik bir tepki verip vermeyeceğini anlamak için önceden cildinizde ufak bir yere sürüp deneyin. Bunun yanı dizi saç diplerine elma, portakal ve havuç suyu sürüp bekletmek de işinize yarayacaktır. Ayrıca ısırgan yiyin, suyunu için ve saç diplerinize sürün.)

Sual: Saçlarım fazla yağlı. Bazen günde iki kez yıkandığım oluyor ama tekrar de saçımdaki yağlanma problemi geçmek bilmiyor. Bu vaziyet beni fazla utandırıyor ve kendimi pis hissetmeme yol açıyor. Beni bu dertten olası olduğunca kısa sürede kurtaracak etkili bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir portakalın kabuğunu rendeleyip, bir çay bardağı siyah buğdayla beraber 750 gram suyun içinde haşlayın. Bu karışımı blender’dan geçirdikten sonra içine iki aş kaşığı zeytinyağı ve yarım limonun suyunu ek edin. Ardından, karışımı saçlarınızın diplerinden uçlarına doğru dikkatlice yayın. İki saat bu şekilde bekledikten sonra, saçlarınızı yağlı saçlara hususi bir şampuanla yıkayın. Bu formülü haftada en az iki gün uygulamanızda fayda var.)

Sual: Saçlarım devamlı yağlanıyor, ne yapayım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 demet taze nane ve 1 şişe elma sirkesini blenderden geçirip saç diplerinize sürün. 30 dakika bekletip yıkanın. Formülü haftada 1 kez uygulayın.)

Sual: Saç diplerim yağlı, her gün yıkıyorum öğlen gibi kokuyor. Saçımın yağını nasıl azaltırım, güzel kokması için ne yapmam lazım ablacığım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Önce haftada bir kez kahve fincanı elma sirkesine bir tatlı kaşığı tuz koy, karıştır, saç diplerine sürüp masaj yap. 45 dakika bekle ve yıka. Yağlı, baharatlı gıdalardan ırak dur. Saç diplerim güzel koksun dersen bir tutam gül kurusu, bir kahve fincanı, keten tohumu ve bir aka bardak suyu 8 dakika kaynatın, çay gibi demleyin. Süzüp bir keseye sarın, bağlayın ve saç diplerinden uçlara doğru sürün. Bu karışımı buzdolabında bekletip üç gün boyunca kullanabilisiniz.)

Saç Yağlanmasına Ne İyi Gelir? Yağlı Saçlar İçin Maske Tarifleri Tıklayınız

Aloe Vera Saça Nasıl Uygulanır? Aloe Vera Saç Maskesi Yapmak İçin 5 Tanım Tıklayınız

Aspirinin Saça Faydaları Nelerdir Ve Aspirinle Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here