Hindistan cevizi yağı son yıllarda ten bakımından saç bakımına, zayıflamadan sindirim düzenlemeye kadar pek fazla alanda yaygın olarak kullanılıyor. İnsanlar hindistan cevizi yağının sıhhat ve güzellik açısından faydalarını keşfettikçe her geçen gün daha popüler hale geliyor. Ünlüler arasında da aynı şekilde popülerleşiyor. Geçtiğimiz günlerde Gigi Hadid parlak saçlarının sırrının hindistan cevizi yağı olduğunu açıkladı.

Bir dergiye röportaj veren 22 yaşındaki model işinin fazla yoğun olmadığı günlerde saçlarını yıkamaya ara verdiğini itiraf etti. Saçını yıkamaya ara verdiği dönemde saçına hindistan cevizi yağı sürüp birkaç gün boyunca yıkamadan bekletiyor.

“3 gün saçlarınızı yıkamayın”

 

“Boş zamanım olduğunda saçıma hindistan cevizi yağı sürüp yıkamıyorum. Duş alabilirsiniz doğal ki ama saçınızı topuz yapıp 3 gün kadar yıkamayın.”

Günler sonra saçınızı yıkarken ilk olarak su yerine şampuan uygulamanız gerekiyor. Aksi halde saçınız yağlı kalabilir. Şampuan uygulayıp duruladıktan sonra bir kez daha şampuanlamalısınız. Gigi, bu yöntemle saçlarının parlak kaldığını söylüyor. Biz onun yalancısıyız.

Hindistan cevizi yağıyla saç maskesi tarifleri

Hindistancevizi yağının mucize faydaları

Duygu Bay / PembeNar Özel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here