Mayonez maskesi saç rengini açar mı, mayonez saça sürülür mü, mayonez saç çıkarır mı gibi soruların cevapları kadın erkek herkesin merak ettiği sorular arasında yer alıyor.  Saç bakımında en tabii yöntemlerden biri olan mayonez maskesi  içeriğindeki yumurta ve sirke sayesinde saçı beslemeye muavin oluyor.

Mayonez tarifi 

Mayonez maskesi ile ilgili en fazla merak edilen sorulardan birisi olan mayanez maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabını verelim.

Mayonez maskesi nasıl yapılır?
Mayonez maskesi  maskesini hazırlarken saç uzunluğunu ve gürlüğünü baz almanız gerekir. Saçınızın uzunluğuna ve gürlüğüne göre mayonez maskesi malzemelerini ayarlayabilirsiniz. 

Malzemeler
4 kaşık mayonez
1 tane ortya boy yumurta 
3 çorba kaşığı zeytin yağı

Mayonez maskesi nasıl uygulanır?

Tüm malzemeleri karıştırın ve saçınıza uygulayın.30 dk boyunca karışımı saçınıza uygulayın. Yarım saatin sonunda saçlarınızı bol şampuan ile yıkayabilirsiniz. 

Mayonez maskesini saçınıza uygulayıp duruladıktan sonra saçınızda bir ağırlaşma ve yağlılık durumu hissedebilirsiniz. Bu gayet normaldir. Saçınızda mayonezin kalmış olduğunu düşünüp yine şampuan ile yıkamanızı önermiyoruz. Bu şekilde en az 1 gün bekletip saçınız kendi yağ salımını gerçekleştirdiğinde saçınızı şampuanlayabilirsiniz. 

Mayonez maskesi her saç tipinde farklı şekilde uygulanmalıdır. Eğer saçınızın sertliğinden ve kuruluğundan şikayetçiyseniz zeytin yağını biraz fazla koyabilirsiniz. Ancak saç uçlarınızda kırılma çatallanma sorunu ile karşı karşıyaysanız protein açısından varlıklı olan yumurtayı verdiğimiz ölçülerden biraz fazla olarak kullanmanızı öneririz.

Mayonez maskesi saç rengini açar mı?
Mayonez maskesi saçınızın kimyasında değişmelere sebep olmaz. Tamamen tabii ürünlerle hazırlanan ve saça uygulanan mayonez maskesi saç rengini açmaz.  Sadece saçınızın daha parlak ve diri bir görünüme kavuşmasına muavin olur.

Mayonezin şaşırtıcı faydası

Mayonez maskesi saç çıkarır mı?
Mayonez maskesi içeriğinde bulunan yumurta ve zeytin yağı sayesinde saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına muavin olmaktadır. Zeytin yağı içerisinde yer saha yararlı bileşenler ve yumurtada bulunan bol miktarda protein ve kalsiyum saçlarınızın daha gür bir yapıya sahip olmasını sağlar. Ancak mayonez maskesinin saç çıkarıcı özelliğinden faydalanmak istiyorsanız haftada iki kere mayonez maskesini uygulamanızı tavsiye ediyoruz. 

Düzenli bir şekilde uygulanan mayonez maskesi saçlarınızın gürleşmesini ve sağlıklı uzamasını sağlayabilir.

Saçınıza mayonez maskesi sürmekte tereddüt ediyorsanız mayonez maskesi kullanan kişilerin yorumları size muavin olacaktır. 

İşte mayonez maskesi kullanan kişilerden gelen yorumlar…

– Mayonez saça gerçekten fazla iyi geliyor bunu fazla kez duydum.Bende badem yağı ıle hint yağını karıştırıp banyodan evvel sürüp 15 dakika bekletiyorum.Hemen yağlar arınıyor zaten .Bide benim saçlarım dalgalı olduğu için dalgalarını belirgin yaptı.Boyalar saçları maffediyor gerçekten ama herşeyin bi çözümü var işte olmasa biz bayanlar yaratırız.

– Mayonez maskesini kullanmaya başlamadan evvel saçlarım fazla kuru ve katı bir yapıya sahipti. Ancak düzenli olarak kullandığım yumurta maskesi saçlarımı yumuşacık yapmaya yetti.

– Saçlarıma devamlı olarak açıcı ve boya sürüyordum ve artık saçımı tuttuğumda lastik gibi uzamaya başlamıştı. Bende evvel ılık zeytinyağı sürüp bir süre beklettikten sonra bolca mayonez sürdüm saçlarıma ve 1 saat beklettim . ilk yıkamada fazla farklı olmadı ama 3.yapışımda saçlarım yumuşacık oldu 

Cilde iyi gelen tabii öneriler

Kırılmış Saçlar Bakım İle Düzelir Mi?

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here