Saç dökülmesi stresten, kansızlığa kadar muhtelif nedenlerden ötürü ortaya çıkan bir sorundur. Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen saç dökülmesini durduran doğal tariflere yer verdik. Saç dökülmesini önleyen kimyasal şampuanlar yerine bu bitkisel tarifler derdinize çare olacaktır. Erkek tipi saç dökülmesi için de bu kürleri deneyebilirsiniz. Prof. Saraçoğlu bu kürlerin çocuklarda uygulanıp uygulanamayacağı konusunda herhangi bir bilgi vermemiştir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’dan Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü Tarifi

Saç dökülmesine karşı uygulaması oldukça basit olan bitkisel kür önermekteyim. Bu kürü evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Lavantanın doğru türü en etkili olanıdır. Bir tutam lavantayı (yaklaşık 4-5 gram veya tepeleme 1 aş kaşığı) 2-3 su bardağı kaynamakta olan suya ek ediniz. Yaklaşık 5 dakika kısık ateşte demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz  ve ılıkken süzünüz.  Şayet saçlarınız pak ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat tesir ettiriniz. Yarım saat tesir ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız. Saçlarınız kirli  ve fazla yağlanmış ise evvel sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat tesir ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki kere uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak vakit vakit uygulanır.  Saç dökülmesine karşı oldukça etkilidir. Kırk yaşlarımda başlayan saç dökülmemi lavanta kürü sayesinde önledim. Lavanta kürünü uygulayıp başarılı netice almış fazla sayıda insan tanıdım.

 Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak vakit vakit uygulanır. Eğer, saçlarınızda kepek var ise veya saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak istiyorsanız, bunun için çözüm ısırgandır.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu Isırgan Otu İle Saç Kürü Tarifi

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu ısırgan otunun saç için nasıl kullanılacağı ve saça faydaları hakkında şu bilgileri veriyor;

Saçlara canlılık ve parlaklık vermek için ısırgan otunu kuru veya taze olarak kullanabilirsiniz. (Taze ısırgan otunu pazardan satın alabilir, kuru ısırgan otunu ise aktarlardan temin edebilirsiniz. Yahut hem taze hem kuru her iki tür ısırgan otunu googledan aratıp internetten satın alabilirsiniz.)

Isırgan otu saçlar için nasıl kullanılır?

Bir tutam ısırgan otunu (yaklaşık 4-5 gram) 3 su bardağı kaynamakta olan suda dört dakika boyunca kısık ateşte haşlayın. Soğuduktan sonra süzün. Saçlarınız pak ise ısırgan otu suyu ile saçlarınızı yıkayın. Yarım saat tesir etmesini bekleyin. Daha sonra sadece su ile yıkayıp kurulayın. Şayet saçınız pis ise evvel şampuan veya sabunla yıkayın. Daha sonra hazırladığınız ısırgan otu suyunu saçlarınıza yarım saat tesir etmesini ve sadece suyla yıkayıp kurulayın. Bu uygulama ile saçlarınıza, canlılık, parlaklık kazandırmış olursunuz. Aynı zamanda saçınızdaki kepeklenmeyi de önlemiş olursunuz.

Suna Dumankaya’dan Saç Dökülmesi İçin Kesin Çözüm Doğal Maske Tarifleri Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here