Saçlar ruhumuzun aynasıdır. Güzelliğimizin de mühim bir parçası… Kendimizi iyi hisettirir. Biz kadınlar daraldığımızda, bunaldığımızda kendimizi kuaförde buluruz bir anda. Berbat bir günümüzü harika bir güne çevirebilir kuaförden yeni çıkmış saçlar. Ancak yanlış bir saç kesimi de bizi günler süren pişmanlık hissine götürür. Mükemmel bir manzara ve profesyonel olarak saç kesimi yaptırmak isterseniz size 5 adımda muavin olabiliriz:

1) Yüzünüzün şeklini iyi tanımalısınız.
Öncelikle surat şeklinize karar vermekle başlanmalı. Böylece hangi tarz kesimin size daha iyi gidebileceğini bulabilirsiniz. Yuvarlak bir yüzünüz varsa katlı saçları tercih edin. (Gwnyneth Paltrow, Cameron Diaz)
Yüzünüz oval ise şanslınız. “Oval surat her türlü saç modelini kaldırır” der saç stilistleri. Eğer elmacık kemiklerinizin dikkat çekmesini isterseniz kahkül tavsiye edilir. (Jessica Alba, Rihanna, Kim Kardashian) 
Yüzünüz yürek şeklindeyse, düz kesimlerden ırak durun deriz. Genelde saçınızı aleni bırakmaya da itina gösterin. (Victoria Beckham, Jennifer Aniston)
Yüzünüz kare ise, yüzü çerçeve içine saha bir kat kesimi tam size göre. Saçlarınızı tek tarafa ayırarak da elmacık kemiklerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Böylece daha löp bir görüntünüz olur. (Jessica Simpson, Demi Moore)
Eğer geniş bir alnınız var ise de kahküller kurtarıcınız olacaktır.

  • 1
  • 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here