Bu yaz, doğallığın ön planda olduğu örgüler, dağınık toplanmış saçlar, toprak renkleri ve ışıltılı kahveler ile yapılı olduğu göze çarpmayan ve çok daha çekici bir hava veren dağınık saçlar dikkat çekecek.

Mos Nişantaşı’nın Saç Tasarım Uzmanı Erkan Uzelli, bu yılın saç modelleri ve renkleri hakkında önemli bilgiler verdi. Tamamen kişiye özel çalıştıklarını ifade eden Uzelli;”Bu yıl kum sıcaklığında renkler göreceğiz. Çikolata kahveler, tarçın renkleri, bakırlar, koyu saçın içerisine kattığımız bal renkleri, ombreler ile kum sıcaklığını saçlarda göreceğimiz bir yaz bizi bekliyor.”dedi.
Yaz geldiğinde örgüler olmazsa olmaz diyen Erkan Uzelli dağınık ve fresh görünümlü saçların kadınları her zaman daha çekici gösterdiğini, özellikle yaz akşamları plaj davetlerinde; salaş ve aralarında örgüler ile toplanmış saçların bu yazın trendi olduğunu belirtti.

Uzun saçlı ve toplamayı tercih etmeyen kadınlar için de önerilerde bulunan Erkan Uzelli “ Özellike uzun saçlı bayanlar, kaliteli, yaza uygun bakım ürünlerini mutlaka kullanmalı. Suyu çağrıştıran bakım ürünleri ile birlikte hareketlendirilen iri dalgalı saçlar tercih edilmeli” diyor.

Cildimize Baktığımız Gibi Saçımıza da Bakmalıyız

Saç bakımının önemine ayrıca dikkat çeken Erkan Uzelli, Türk halkının saç bakımı konusunda gün geçtikçe bilinçlendiğini, yaz ile birlikte deniz, kum, güneş ve havuz derken daha kolay yıpranan saçları için ürün seçimi ve araştırmaya önem verir hale geldiğimizi söyledi. Uzelli; “Nasıl cildimizi güneşten koruyorsak, kişiyi gösteren ve önemli bir aksesuarımız olan saçlarımızı da güneşten korumak zorundayız.”

O yüzden güneş öncesi ve sonrası güneş şampuanı, denizden çıkıldığında hala saç şeklini koruyan ürünler kullanılmalı şeklinde tavsiyelerde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here