Bazı saç modelleri sizi olduğunuzdan ihtiyar gösterebilir. İşte yaşınıza ıslak ekleyen saç modelleri…

Harika bir saç kesimi kadar tatmin edici hiçbir şey yok. Aynada kendinizi izlemeyi bırakamamak, devamlı parmaklarınızı saçlarınızın arasında dolaştırmanız bunun göstergesidir. Ancak fena bir saç kesimi bütün özgüveninizi sizden alabilir ve ihtiyar görünmenize neden olabilir. İyi havadis, bilgi, salık şu ki, vakit ve nakit harcamadan bu görüntüden kurtulmak mümkün. 

Uzun ve dağınık saçlar

Saç stilistleri, uzun saçın kadınlarıyaşlı gösterdiği konusunda hem fikir. Omuzların altındaki saçlardan bahsetmiyoruz ancak bele kadar uzun olan saçlar yaşınıza ıslak katabilir. Gençleşmek için saçlarınızı çenenizin birkaç parmak altında kestirebilirsiniz. 

Uzun saçtan vazgeçmek istemezseniz de saçlarınızın önden kısa arkadan uzun olmadığından emin olun. Bu görüntü de sizi ihtiyar gösterebilir. 

Yanlış uzunluk

Yüz şeklinize müsait bir saç kesimi bulmak bir hayat sürebilir. Yüz şeklinize en müsait kesim için stilistinizle görüşün. Saçlaryaşlandıkça seyrekleşir ve saçları uzun tutmak, bu seyrekliği vurgular. Eğer hayatınız boyunca uzun saç kullandıysanız, yenilik yapmanın zamanı geldi. 
Ne yaparsanız yapın saçlarınıza kesiminizde bir devinim ve derinlik kattığınızdan emin olun. Her tarafından eşit kesilen bir saç sizi olduğunuzdan daha ihtiyar gösterebilir. Gerçekten hareketli bir kesime sahip olduğunuzda, saç uzunluğunuzun bir önemi kalmıyor. 

Kuru saçlar için yumurta maskesi

Yıllanmış saç modelleri

Özellikle 40 ıslak ve üzeri kadınlar bu hataya daha sık düşüyor. 20-30 sene evvel en sevdiğiniz elbisenizle ve o dönemki saç kesiminizle çekilmiş fotoğrafınızda harika görünüyor olabilirsiniz. Ancak artık ne o elbiseler kaldı ne de saç modeli. Sizin gibi, saç modelleri de zamanla değişti. Moda ve stil değişti. 

Yanlış renk seçimi

Çok koyu saçrengi, sizi ihtiyar gösterebilir. Saç renginiz ten renginize uymalı. Eğer aleni bir ten renginiz varsa, kopkoyu bir kara saçla kendinize 10 sene ekleyebilirsiniz. Saçlarınıza derinlik ve ebat eklemek için ani çok renk tonu daha iyi bir fikirdir. Bu konuda saç stilistinize güvenebilirsiniz. 

Çok çok hacim

Aşırı derecede spreylenmiş, krepelenmiş hacimli saçlar ile 80’lerden fırlamış gibi görünmek istemezsiniz. Biraz hacim iyidir ancak her şeyin fazlası zarar. Saçlarınızı çok çok fırçalamamaya çalışın ve tiftik tiftik görünmesine ruhsat vermeyin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here